Žalūzijas

Žalūzijas – mūsdienīgā interjerā tās pakāpeniski nomaina aizkarus – tās nevāc putekļus, ir ērtas tīrīšanā, praktiskas un ilgmūža, tās nepiešķir smagnējuma sajūtu un tās atsvaidzina telpas, piešķirot tām izsmalcinātību un mājīgumu.

Žalūzijas ir viens no logu aizdares veidiem, kas ir veidotas no regulējamām auduma, koksnes, plastmasas vai metāla loksnēm.
Pateicoties to konstrukcijai, žalūzijas iespējams regulēt no pilnībā atvērtām līdz pilnībā aizvērtām. Horizontālajām žalūzijām tiek izmantota tā saucamā «pakāpju sistēma», kas ļauj atvērt vai aizvērt žalūzijas ar speciālu grozāmu mehānismu, pie tam tā pacelšanas ķēde ir nepieciešama žalūziju fiksācijai vajadzīgā stāvoklī, bet spieķis, lai grieztu apdares. Vadības sistēma «spieķis-ķēde» ir raksturīga standarta kolekciju žalūzijām.
Mūsdienīgākās sistēmās vadība notiek ar vienas ķēdes mehānismu, kas atbild kā par to pagriezienu, tā arī par to kustību un pašfiksāciju.
Vēl viens sistēmu paveids ir t.s. rullo-žalūzijas. Šīs žalūzijas ir ar speciālu aizsargfunkciju, un tiek ražotas divos veidos: rullveida (visbiežāk konstrukcijas augšpusē) un lokšņu-tipa.
Pildot estētisku, praktisku un aizsardzības lomu, žalūzijām ir daudz plusu un priekšrocību, kas ir tik svarīgas Jūsu ērtībām un komfortam.